Słowniczek Piękna czyli wyjaśniamy pojęcia kosmetyczne. Część 1

Świat beauty dostarcza nam mnóstwo nowości. Nowe składniki, metody aplikacji i techniki. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy Słowniczek piękna. Jeśli nie wiesz co to Cut Crease, Ekocert czy Beta Enzym to spokojnie, śpieszymy z pomocą i tłumaczymy najbardziej przydatne pojęcia.

słowniczek piękna Douglas x You

A jak Antyoksydanty

Ciągle słyszysz termin „antyoksydanty”, ale zastanawiasz się, czym właściwie są?

Już odpowiadamy. Antyoksydanty to inaczej przeciwutleniacze. Ich działanie polega na hamowaniu procesów utleniania w organizmie. Powstrzymują także proces powstawiania wolnych rodników, które są cząsteczkami z niesparowanym elektronem. Czym to skutkuje? Wolne rodniki „podkradają” elektron z innych cząsteczek. Nadmierna ilość wolnych rodników sprzyja starzeniu skóry i chorobom. Antyoksydanty hamując ich rozwój, opóźniają te procesy. Świetnym antyoksydantem jest witamina C. znajdziesz ją w Serum z witaminami Sea & C Love od marki Pacifica

B jak Beta Enzym

Pragniesz pielęgnacji jak z gabinetów medycyny estetycznej? Idealny będzie więc Beta Enzyme czyli zaawansowany peeling na bazie łagodnych hydroksykwasów w połączeniu z kompleksem enzymów papainy. Jego działanie polega na złuszczaniu, regulacji wydzielenia sebum oraz przygotowaniu skóry do kolejnych etapów pielęgnacji. Dzięki “otwarciu skóry” zwiększa przyswajalność składników aktywnych z kremów i serum, a co za tym idzie, aktywuje odnowę skóry. Beta Enzym znajdziecie w BioChange – Skin CareBeta-Enzyme od marki MBR

C jak Cut Crease

Pod tą enigmatyczną nazwą kryje się charakterystyczny makijaż oka. Perfekcyjnie wyrysowane ko-cie oko z zaznaczoną linią górnej powieki, mocną dawką koloru i sztucznymi rzęsami. Gdy szukasz inspiracji, to pod #cutcrease znajdziesz 4,5 mln postów! Idealna do zrobienia makijażu Cut Crease będzie paleta 35X Big Primpin’ Artistry Palette od Morphe

D jak witamina D

Szczególnie jesienią i zimą niedobory witaminy D mogą być bardzo znaczące. Większość z nas zna i stosuje suplementy diety z witaminą D3. Jednak witamina D może być też dobrym składnikiem w kremach. Jak działa? Aktywuje naturalne funkcje immunologiczne skóry, a co za tym idzie, wzmacnia i nawilża!

E jak Ekocert

Uwielbiasz kosmetyki naturalne? My też. Ale aby mieć pewność, że produkt spełnia normy zobacz, czy ma on certyfikat. I tu pojawia się Ecocert. To instytucja stojąca na straży zasad produkcji ekologicznej i bio. Aby uznać produkt za naturalny, to minimum 95% składników musi być pochodzenia naturalnego, minimum 50% składników pochodzenia naturalnego musi pochodzić z upraw ekologicznych i minimum 5 % wszystkich składników musi pochodzić z upraw ekologicznych.

F jak Foxy Eyes

To trend w medycynie estetycznej, polegający na uniesieniu zewnętrznych kącików oczu i łuku brwiowego. Taki zabieg sprawia, że spojrzenie wygląda bardziej intrygująco. Inspiracją, szczególnie na instagramie, są zdjęcia Belli Hadid, Ariany Grande lub Kylie Jenner.

G jak Glikol

Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania, ułatwia w ten sposób transport składników aktywnych kosmetyku w głąb naskórka. Dodat-kowo tworzy na powierzchni skóry hydrofilowy film ograniczający utratę wody. Natomiast kwas glikolowy, to inna substancja. Należy do grupy kwasów owocowych AHA. Wytwarzany jest z trzciny cukrowej. Rozjaśnia i wygładza. Rewelacja!

H jak Hialuron

Inaczej Kwas Hialuronowy to związek naturalnie występujący w skórze i mający właściwości wiążące wodę. Dzięki temu, jako składnik kosmetyków, idealnie nawilża i nadaje sprężystości. Istnieją także rodzaje kwasów usieciowanych, są wtedy gęstsze i wolniej się wchłaniają. Wykorzystuje się je w medycynie estetycznej np. w zabiegu wolumetrii. Przetestuj koniecznie serum Skin Focus Aqua PerfectHydrating

 

I jak INCI

To nic innego jak skrót od International Nomenclature of Cosmetic Ingredients czyli Międzynaro-dowe nazewnictwo składników kosmetyków. Inaczej mówiąc, to po prostu skład. Pamiętajcie, że czytając listę składników, na pierwszych pozycjach są substancje, których jest najwięcej w danym produkcie. Jeśli interesujesz się składnikami, to sprawdź też strony www, które po wpisaniu INCI pokazują, który składnik jest w pełni bezpieczny, a jaki mniej.

J jak Jonoforeza

Jonoforezą lub inaczej elektroforeza to zabieg, podczas którego siłami pola elektrycznego wprowadza się substancje aktywne do głębszych warstw skóry. Oprócz kosmetologii zabiegi te stosuje się także w fizjoterapii.

K jak Kwasy AHA

To grupa kwasów owocowych. Ich zastosowanie to głównie zabiegi złuszczające i peelingujące na twarz. Do kwasów AHA zaliczamy m.in. glikolowy (z trzciny cukrowej), migdałowy, mlekowy, jabłkowy, cytrynowy, winny. Zalecane są do walki z przebarwieniami, drobnymi zmarszczkami oraz przy skórze tłustej lub trądzikowej.

Kolejne pojęcia kosmetyczne 

Serum z witaminami Sea & C Love
Serum z witaminami Sea & C Love
BioChange - Skin CareBeta-Enzyme
BioChange - Skin CareBeta-Enzyme
35X BIG PRIMPIN’ ARTISTRY-PALETTE
35X BIG PRIMPIN’ ARTISTRY-PALETTE
Skin Focus Aqua PerfectHydrating serum
Skin Focus Aqua PerfectHydrating serum

Przeczytaj także

Obserwuj nas na instagramie