5 zapachów, które mogą stać się nowymi ikonami

Kochacie klasyczną elegancję, jesteście fanami sprawdzonych bestsellerów, a może kultowe zapachy sprawiają, że czujecie się jak obywatele świata? Wszyscy znamy stare sprawdzone zapachy, które są synonimem stylu i luksusu. Ale czy nie czas na zmianę warty? Część „młodszych” zapachów wyrasta na gwiazdy sceny perfumeryjnej. Przyjrzyjmy się im dokładnie, bo te kompozycje mogą narobić sporego zamieszania. A może nawet zdetronizować niektóre klasyki! Jesteście ciekawi kandydatów na nowe „iconic items”?

5 zapachów, które mogą stać się nowymi ikonami

Jo Malone London, English Pear & Freesia

Późne lato, różany ogród na angielskiej prowincji. Tak, właśnie te skojarzenia może przywodzić na myśl zapach od Jo Malone. Jest delikatny ale wielowymiarowy. A co sprawia, że czujemy się z nim tak dobrze? W nucie głowy mamy gruszkę i melona, nuty serca to frezja i róża. Natomiast baza to piżmo, paczula, rabarbar i bursztyn. Zapach jest delikatny i musujący jak kieliszek szampana.

Dla miłośniczek kwiatowych, radosnych zapachów. No i ze świetnym rodowodem, bo perfumy Jo Malone London to kwintesencja brytyjskiego stylu. Zapach zadebiutował w 2010 roku, a teraz możemy odkryć go ponownie w pięknym odświeżonym flakonie.

Bvlgari, Man Terrae Essence

To debiutant, bo zapach wydano w 2021 roku. Ale jednoznacznie będzie czymś więcej niż zapachem jednego sezonu. Czemu tak sądzimy? Wyobraź sobie toskański krajobraz z gajami cytrusowymi, skąpanymi w złotych promieniach słońca. Ta ciepła, bogata i instynktowna kompozycja ucieleśnia życiodajną moc Ziemi. To kwintesencja siły prostoty. Mężczyzna Bvlgari Terrae Essence identyfikuje się z najgłębszymi wartościami, przybliżającymi człowieka do jego autentycznego Ja. Perfumy nawiązują do naszych początków i zachęcają do odkrywania bogactwa, które skrywa się pod naszymi stopami. Jednocześnie idealnie dopełniając rodzinę męskich zapachów Bvlgari Man.

Yves Saint Laurent, Libre

Ten zapach od momentu wydania w 2019 roku budził duże zainteresowanie. A to głównie za sprawą tego jak skonstruowana jest ta kompozycja. Główną rolę pełni tu lawenda. Jest to jednak lawenda nieoczywista. Po pierwsze znajdziemy ją zarówno w nutach głowy, jak i serca. Ponadto skomponowano ją z między innymi z nutami mandarynki, jaśminu i neroli (czyli kwiatu gorzkiej pomarańczy). Zapach idealny na co dzień lecz jego właścicielka z pewnością ma mocny charakter.

Z pewnością będzie niezapomniany przez wiele lat.

Giorgio Armani, My Way

Przez niektórych może być postrzegany jako zapach „mainstramowy” i z kategorii „aby wszystkim się podobał”. Jest jednak małe ale… To zapach, który jest bardzo dobrze skomponowany. Czasami warto docenić siłę dobrego perfumeryjnego rzemiosła niż na siłę szukać olfaktorycznych

fajerwerków. My Way wydane w 2020 roku to kompozycja gdzie nutami głowy są kwiat pomarańczy i bergamotka, nutami serca są tuberoza i indyjski jaśmin, a nutami bazy są białe piżmo, madagaskarska wanilia i cedr virginia. Efekt? Zapach białokwiatowy, ze słodką poziomką. Idealny, aby „wskoczyć” w niego, bez większych planów i…czuć się świetnie!

Bottega Veneta, Illusione for him

Zacznijmy od flakonu. Już on sprawia, że to pozycja dla koneserów. Grube szkło Murano przepięknie mieni się i odbija światło. To rzadkość aby nazwa zapachu była tak spójna z buteleczką i kompozycją, która się w niej kryje. Całość jest kompletna. Illusione przenosi nas w świat iluzji, ciepłego lata i czasu beztroski. Budowa zapachu opiera się o gorzką pomarańczę i cytrynę w nutach głowy. Żywicę jodłową i ekstrakt białego cedru w nucie serca, natomiast nutami bazy są wetyweria i fasolka tonka. Zapach jest niebanalny, ale też nie jest przerysowany. Delikatnie otacza właściciela. Perfumy zadebiutowały w 2019 i z pewnością zostaną z nami na długo… jako nowa ikona.

Jo malone Cologne English Pear & Freesia
Jo malone Cologne English Pear & Freesia
BVLGARI ManTERRAE ESSENCE
BVLGARI, Man TERRAE ESSENCE
Neo Nudes Armani Highlight
Yves Saint Laurent, Libre Eau de Parfum
Armani My WayEau de Parfum Spray
Giorgio Armani, My Way Eau de Parfum
Bottega Veneta Illusione MaleEau de Toilette Spray
Bottega Veneta, Illusione Male Eau de Toilette

Przeczytaj także

Obserwuj nas na instagramie