Najlepsze maskary, gdy masz wrażliwe oczy

Twoje oczy często łzawią, swędzą, pieką? Rezygnujesz z makijażu, bo obawiasz się nasilenia tych dolegliwości? Wiele z nas jest w stanie obyć się na co dzień bez eyelinera czy cieni do powiek, ale z niepomalowanymi rzęsami czujemy się jak nieubrane. Na szczęście coraz więcej producentów bierze pod uwagę potrzeby właścicielek wrażliwych oczu. Tusze z poniższej listy nie powinny wywoływać u ciebie podrażnień. Będą też odpowiednie, gdy nosisz soczewki kontaktowe.

Najlepsze maskary, gdy masz wrażliwe oczy

1. Sisley, So Stretch

Ładnie wydłuża rzęsy, nie skleja ich. Efekt jest bardzo naturalny. Ten tusz pokochasz także, a może przede wszystkim za to, że naprawdę dba o twoje rzęsy. Zawiera m.in. olej rycynowy, którego działanie na włosy, brwi i rzęsy doceniały już nasze babcie, ekstrakt z róży damasceńskiej i argininę. Regularne używanie kosmetyku wzmacnia więc rzęsy i stymuluje ich porost. A to oznacza, że po pewnym czasie będą dłuższe nie tylko w momencie, gdy nałożysz ten tusz.

2. Idun, Magna Lengthening

Szwedzka marka makijażowa Idun od początku stawiała sobie za punkt honoru stworzenie kosmetyków dla wrażliwców. Magna Lenghtening bazuje na minerałach, które działają delikatnie, ale dają intensywny kolor – w rezultacie rzęsy wyglądają świetnie, a o łzawieniu czy pieczeniu nie ma mowy. Twoją uwagę z pewnością zwróci świetnie zaprojektowana szczoteczka, która umożliwia aplikację na całej długości włosków.

3. Lancôme, Hypnôse Mascara

To już klasyk – tusz ideał. Fantastycznie zwiększa objętość rzęs, perfekcyjnie je rozdziela. Nigdy się nie kruszy, nie rozmazuje. Gdy umalujesz nim rzęsy rano, możesz być spokojna o ich wygląd do późnych godzin nocnych. A choć bardzo trwały, zmywa się bez najmniejszych problemów. I do tego nie podrażnia. Jak go nie kochać?

4. ArtDeco, All in One Mineral Mascara

Nie musisz wybierać między wydłużeniem, pogrubieniem i podkręceniem rzęs, bo ta maskara zapewni ci wszystko. To jeszcze jeden tusz wykorzystujący właściwości minerałów – został opracowany z myślą o szczególnie wrażliwych oczach. Nawet jeśli większość kosmetyków cię zawiodła, ten powinien się sprawdzić.

5. Nouba, Volumaxi

Włoską markę Nouba poleca jedna z najbardziej cenionych wizażystek – Anna Męczyńska. Volumaxi, podobnie jak inne produkty Nouby, zachwyca. Spektakularnie pogrubia rzęsy, nie sklejając ich, co jest zasługą zarówno odpowiedniej konsystencji kosmetyku, jak też wygodnej szczoteczki w kształcie stożka. Imponujące rezultaty plus bezpieczeństwo dla alergików.

Przeczytaj także

Obserwuj nas na instagramie