W świecie perfum Billie Eilish

Choć ma zaledwie 20 lat, Billie zdobyła status międzynarodowej gwiazdy. Uznawana za przedstawicielkę pokolenia Y urzeka hipnotyzującym głosem, zbuntowanym, luźnym stylem, poetyckimi piosenkami, a teraz może pochwalić się… własnymi perfumami. Jej unikatowy zapach EILISH dostępny jest w perfumeriach Douglas.

billie eilish PERFUMY

Pachnący debiut

„To zapach, który chodził mi po głowie od lat. Mogę śmiało powiedzieć, że jest moim ulubionym na ŚWIECIE” – napisała Billie na swoim Instagramie w dniu premiery EILISH. „Zapach zawsze był ważną częścią mojego życia i egzystencji odkąd pamiętam, a stworzenie tej kompozycji i urzeczywistnienie moich pomysłów było marzeniem. To jedna z najbardziej ekscytujących rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłam”. Niewiele osób wie o tym, że artystka od najmłodszych lat fascynuje się światem perfumiarstwa, a liczba flakonów, które uzbierała, zdaje się być naprawdę imponująca. W wywiadach podkreśla, że to właśnie one były nośnikiem wielu wspomnień z dzieciństwa, tak pozostało do dziś. Znajomość różnorodnych kompozycji i nut zapachowych oraz możliwość zaproponowania czegoś unikatowego swoim fanom zaowocowało własną propozycją. Efekt? Perfumy, które idealnie wpisują się w kategorię zapachów w stylu gourmand, czyli bazujących na słodkich składnikach. W designerskim flakonie znajdziemy nuty bursztynu, kakao, wanilii oraz rozgrzewających przypraw. Billie była bardzo zaangażowana w każdy etap procesu powstawania pierwszego sygnowanego przez nią zapachu. Miała pełną kreatywną kontrolę – od pierwotnej wizji aż po projekt opakowania i kampanię. „Ten zapach jest totalnie w moim stylu. Chciałam, żeby przypominał ciepły uścisk” – zaznacza.

Słodka Billie

EILISH to urzekająca kompozycja przyciągająca ciepłym, przytulnym zapachem, w którym poczujesz się jak w domu, bez względu na to, gdzie jesteś. Zapach otwiera cukrowa słodycz i kwiatowe płatki zaakcentowane soczystą mandarynką i czerwonymi jagodami. Serce zapachu rozwijają miękkie przyprawy, bogate kakao i kremowa wanilia. Zapach jest ulokowany w nutach bazowych ciepłego piżma, fasoli tonka i eleganckiego drewna. Oryginalna kompozycja zwraca uwagę nie tylko zapachem – zamknięta jest bowiem we flakonie inspirowanym kobiecą sylwetką. To fragment ulubionych części ciała Billie: klatki piersiowej, szyi i obojczyków. Całość jest pozłacana pięknym bursztynowym brązem. „Chciałam zaakcentować to piękno bez seksualizacji ciała” – podkreśla twórczyni.

W zgodzie z CLEAN BEAUTY

Zapach, któremu artystka dała swoje nazwisko może być uznawany za głos pokolenia. Młodzi ludzie częściej sięgają po kosmetyki wegańskie, wolne od okrucieństwa i wykonane z czystych, naturalnych składników. Zapach wpisuje się więc w standardy DOUGLAS Clean Beauty. „Billie Eilish to wyjątkowy talent i głos pokolenia. We wszystkim, co robi, ma wizję – wyjątkową i autentyczną. Partnerstwo z Billie było dla Parlux czymś naturalnym, ponieważ potrafimy urzeczywistnić takie pomysły. My również byliśmy podekscytowani tą wspólną podróżą” – podkreślił Lori Singer, prezes Parlux Ltd, producenta i dystrybutora prestiżowych zapachów celebrytów. Parlux współpracuje z Give Back Beauty jako wyłączny dystrybutor w Europie, a dziś DOUGLAS jest jedynym autoryzowanym sprzedawcą produktów tej grupy.

Przeczytaj także

Obserwuj nas na instagramie