Zapach luksusu: Świece zapachowe Jo Malone London

Na pewno znasz ją doskonale. Jo Malone Londonto jedna z najbardziej kultowych perfumeryjnych marek. Ale czy wiesz, że w jej ofercie znajdziesz także świece zapachowe? To idealny sposób, by zimą stworzyć w domu przytulny klimat i… poczuć odrobinę luksusu.

Nie trzeba było czekać długo, by założona w Londynie w 1991 roku brytyjska marka Jo Malone London szybko doczekała się statusu kultowej. Jej założycielka, Joanne Lesley Malone, jak nikt inny potrafi połączyć ze sobą najbardziej zaskakujące (ale i często najprostsze) nuty zapachowe, by stworzyć niezapomniane kompozycje. Nic dziwnego, doświadczenie zdobywała już jako kilkulatka, tworząc perfumy z mydła i kwiatów rosnących w przydomowym ogrodzie. Kiedy więc już jako dorosła kobieta własnoręcznie zrobiła olejek do kąpieli pachnący gałką muszkatołową i imbirem, momentalnie okazał się hitem, będąc dla Jo Malone przepustką do światowej kariery. Flagowym produktem założonej przez nią marki – Jo Malone London są perfumy, ale w ofercie marki znajdziecie nie tylko je. Najlepszy przykład? Świece zapachowe, które pachną nie mniej intrygująco (a także dyfuzory i spraye zapachowe).

Do domu warto zaprosić je zwłaszcza zimą. W końcu nie ma lepszego sposobu na chandrę niż zaszycie się pod kocem z dobrą książką, kubkiem gorącej herbaty – właśnie przy blasku świec. A w ofercie Jo London naprawdę jest w czym wybierać.

Świece zapachowe Jo Malone London dostępne rozmiary i czas palenia

Świece zapachowe Jo Malone London dostępne są w kilku rozmiarach. Najbardziej klasyczne – świece domowe ważą 200 g i palą się do 45 godzin.

 

 

W sprzedaży są jednak także świece typu Deluxe (600 g i 90 godzin), ważące 2,5 kg świece luksusowe, które – dzięki 4 knotom – palą się bardziej równomiernie i znacznie dłużej, bo aż do 230 godzin.

A także świece z kolekcji TownHouse (300 g i 70 godzin). Proces produkcji tych ostatnich składa się aż z 8 etapów, a każdy z nich odbywa się ręcznie. Wyjątkowe jest także ich opakowanie – świeca kryje się w ceramicznym naczyniu z porcelany biskwitowej, dla którego inspiracją była architektura brytyjską z ery panowania czterech kolejnych królów, z których każdy miał na imię Jerzy (1714-1830).

Zresztą, z świecami zapachowymi Jo Malone London nie trzeba się rozstawać także poza domem – w sprzedaży są bowiem także modele podróżne – ważące 60 g, o czasie palenia do 18 godzin (w sam raz na romantyczny wypad do Paryża!).

Świece zapachowe Jo Malone London: mistrzostwo wykonania i intrygujące zapachy

Niezależnie od tego, którą świecę zapachową Jo Malone London wybierzecie, warto wiedzieć, że każda jest wyrabiana ręcznie, ręcznie wykańczana i pakowana. A wszystko to pod okiem przynajmniej 16 rzemieślników pracujących w brytyjskiej posiadłości Lorda Cowdraya. Sercem świecy jest knot, do którego jakości marka przywiązuje szczególnie dużą wagę. Knoty wytwarzane są na zamówienie do konkretnych zapachów, dlatego marka Jo Malone London stworzyła ich ponad 400. Każdy przycinany jest na długość 6 mm i oblany woskiem, dobranym tak, by zapewnić równomierne palenie i uwalnianie zapachu (płomień musi zużywać komponenty wosku w tym samym tempie, co zapach). Zapomnijcie więc o wydrążonych w wosku wgłębieniach i zalewających się knotach – świec zapachowych Jo Malone London te problemy nie dotyczą (pamiętajcie tylko, by przy pierwszym paleniu, wosk stopił się aż do krawędzi szkła, w którym mieści się świeca, a także przycinaniu knota do wspomnianych 6 mm przed każdym paleniem).

Nie sposób nie wspomnieć także o samych zapachach, wśród których coś dla siebie znajdą nawet osoby o najbardziej wyrafinowanym guście. Miłośnicy nut orientalnych, kwiatowych, owocowych czy drzewnych. A przede wszystkim – ich zaskakujących połączeń. Jedna z naszych ulubionych? Świeca Myrrh & Tonka na bazie ręcznie zbieranego soku z mirry namibijskiej, fasoli tonka o migdałowo waniliowym aromacie. Która odpręża i podnosi na duchu. Zresztą, czy funkcji tej nie pełnią one wszystkie?

Przeczytaj także

Obserwuj nas na instagramie