Montblanc Legend Red: Zapach luksusu

Jest pełen sprzeczności, a przy tym zdecydowany i intrygujący. Nie dziwi więc, że potrafi rozpalić do czerwoności. Poznajcie perfumy Montblanc Legend Red – nową odsłonę kultowego już zapachu, który właśnie obchodzi swoje 10. urodziny.

Montblanc Legend Red perfumy dla mężczyzn

Wieczne pióra tej marki na pewno znacie doskonale. Zwłaszcza jedno – Meisterstück. Flagowy produkt Montblanc powstał prawie sto lat temu, tj. w 1924 roku i od tego czasu zachwyca mistrzowskim rzemiosłem i uchodzi za symbol luksusu. Ale to nie jedyne legendarne dzieło niemieckiej marki. Montblanc słynie także ze swoich zapachów.

Montblanc Legend Red – nowa odsłona kultowego zapachu

Najlepszy przykład? Perfumy Montblanc Legend – stworzony 10 lat temu z myślą o pewnych siebie, zdecydowanych mężczyznach, którzy znają się na rzeczy. Teraz, z okazji okrągłego jubileuszu, przeszedł śmiałą metamorfozę. W nowej iteracji zapach jest odważniejszy i bardziej zdeterminowany niż kiedykolwiek. Nie jest więc zaskoczeniem, że przybrał czerwoną barwę – najodważniejszy i najbardziej zdecydowany z kolorów, obok którego nie sposób przejść obojętnie. To synonim pewności siebie i siły! Jest zresztą także nawiązaniem do dziedzictwa istniejącej od 1906 roku marki – wystarczy wspomnieć wieczne pióro „Rouge et Noir” zainspirowane między innymi właśnie czerwienią. Poznajcie więc Montblanc Legend Red!

Montblanc Legend Red – zapach dla prawdziwych mężczyzn

Gdybyśmy za pomocą tylko jednego słowa mieli określić, jak pachnie Montblanc Legend Red, bez wahania powiedzielibyśmy, że intrygująco. Kompozycja stworzona przez słynnych perfumiarzy Anne Flipo i Nicolasa Beaulieu jest bowiem pełna kontrastów. W pierwszej chwili czujemy świeżość i energię, później odrobinę pikanterii, a następnie… pożądanie. Tak działa połączenie czerwonej pomarańczy i grejpfruta doprawionych orientalnym kardamonem. A także: szałwii, drzewa cedrowego, owoców jałowca, mahoniu, olejku cedrowego i odrobiny bobu tonka. Razem sprawiają, że zapach Montblanc Legend Red nie mógłby być bardziej urzekający.

Intensywny i delikatny zarazem. Świeży, ale i zdecydowany i charakterystyczny jednocześnie. Łatwo stracić dla niego głowę! Tym bardziej, że składniki tej wody perfumowanej pochodzą z lokalnych produkcji i pozyskiwane są zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Nie ma wśród nich także składników pochodzenia zwierzęcego.

Montblanc Legend Red – flakon, który zachwyca klasą

Godny uwagi jest także sam flakon zapachu Montblanc Legend Red – o eleganckim organicznym kształcie, charakterystycznej lakierowanej powierzchni i oczywiście – w czerwonym kolorze. Znakiem rozpoznawczym są także trzy „pierścienie” na korku – nawiązujące (podobnie jak opływowy kształt flakonu) do designu pióra Meisterstück. Etykieta byłaby już zbędna, dlatego marka Montblanc postanowiła z niej zrezygnować. W końcu siła tkwi w prostocie! Nie dziwi więc, że perfumami zachwycił się brytyjski model Simon Clark, który już od dekady jest jego ambasadorem. Sfotografowany przez samego Petera Lindbergha – jednego z najsłynniejszych fotografów mody – przekonuje, że najnowsza wersja zapachu jest szczególnie godna uwagi. Najlepiej zresztą sprawdźcie sami.

Zapach Montblanc Legend Red, który swoją premierę miał 1 marca 2022 roku dostępny jest na wyłączność w perfumeriach Douglas. W sprzedaży są aż trzy flakony do wyboru: 30 ml, 50 ml i 100 ml, które kupicie odpowiednio za 219, 289 i 389 zł. W cenie – pełne pożądania kobiece spojrzenia. Przekonacie się!

Przeczytaj także

Obserwuj nas na instagramie