Perfumy Jo Malone London – z miłości do zapachów

Perfumy Jo Malone London to kwintesencja brytyjskiego stylu i klasy. Każdy koneser perfum zna eleganckie pudełeczka w kolorze écru z ciemną lamówką i czarną rypsową wstążką. Unikalna historia marki zainspirowana jest światem mody, historii i sztuki. A część zapachów ma już status kultowych. Ale jak się to wszystko zaczęło?

perfumy jo malone new

Założycielka 

Jo Malone, a właściwie Joanne Lesley Malone– założycielka marki ma pełne prawo mówić, że aby osiągnąć sukces, trzeba po prostu robić to, co się kocha i wierzyć w swój talent. Już jako małe dziecko zorientowała się, że ma wyjątkowy dar. Pomagała wtedy swojej mamie tworzyć kremy i perfumy dla jednego z londyńskich gabinetów kosmetycznych. I choć nie umiała przeczytać nazw składników na słoiczkach, każdy z nich zapamiętywała po zapachu. Później sama wytwarzała kosmetyki o oryginalnych zapachach. „Moją relację z perfumami można porównać do relacji z najlepszym przyjacielem”, podkreślała po latach. Tak narodziła się marka, która w 1999 roku znalazła miejsce pod skrzydłami Estée Lauder, a Jo Malone została dyrektor kreatywną.

 

Pierwsze perfumy Jo Malone London

Pierwsze perfumy miały premierę w 1990 roku. Były to drzewno-przyprawowe Nutmeg&Ginger (gałka muszkatołowa z imbirem) przeznaczone zarówno dla kobiet, jak też dla mężczyzn. Można śmiało powiedzieć, że Jo Malone London wyprzedzało trendy – dziś zapachy uniseks są na topie. Jednak już 30 lat temu marka wiedziała, że dla wielbicieli perfum coraz ważniejsze będzie, by zapach był oryginalny i spersonalizowany. Obecnie kreatywne studio Jo Malone London tworzy kompozycje we współpracy ze światowej sławy mistrzami perfumiarstwa, przy użyciu najwyższej jakości składników. Niepowtarzalny charakter perfum zawdzięczamy zaskakującym połączeniom składników, rzadko stosowanym w perfumiarstwie. Jak np. przydymiona nuta herbaty Earl Grey w Earl Grey & Cucumber.

 

Łącz i mixuj

Perfumy Jo Malone London można ze sobą zestawiać. Filozofia łączenia zapachów Scent Pairing pozwala więc bawić się zapachem oraz daje pełną swobodę kreowania Do dziś powstało blisko 150 kompozycji, możliwości stworzenia własnej jest więc mnóstwo. Perfumy marki są wysublimowane w swojej prostocie (to przeważnie kilka nut zapachowych, które idealnie nadają się do twórczego miksowania). Swój niepowtarzalny charakter zapachy zawdzięczają zaskakującym połączeniom składników (dla przykładu Basil & Neroli to tylko bazylia, neroli, wetyweria i białe piżmo) właśnie po to, by łatwo było je połączyć z innymi. A jak to robić? To już zależy tylko od ciebie – eksperci marki przekonują, że nie ma złych połączeń, nie ma też ograniczeń w liczbie kompozycji, które możesz ze sobą miksować.

perfumy jo malone

Kampania Jo Malone London z 1998 roku.

Bestsellery

Najpopularniejsze perfumy Jo Malone London to dziś Wild Bluebell, Wood Sage & Sea Salt, Myrrh & Tonka, Lime Basil & Mandarine oraz English Pear & Freesia (w tym sezonie powstała specjalna limitowana edycja tego zapachu. W nucie głowy jest specjalna odmiana gruszki – bonkreta Williamsa). Oprócz Cologne i Cologne Intense masz do dyspozycji kosmetyki do pielęgnacji ciała (np. żele pod prysznic czy balsamy), a także zapachy do domu i świece aromatyzowane. I choć w 2006 roku Jo Malone zrezygnowała ze stanowiska dyrektor kreatywnej, marka wciąż pozostaje wierna swojej filozofii i ma oddanych fanów na całym świecie. Należą do nich m.in. Kate Middleton oraz Meghan Markle (być może to jedyne, co łączy zwaśnione arystokratki?). Księżna Catherine uwielbia kwiatowe Orange Blossom, a żona Harry’ego – kwiatowo-zielone Wild Bluebell.

Cologne Intense Red Hibiscus Cologne Intense
Cologne Intense Red Hibiscus Cologne Intense
Cologne Wild Bluebell
Cologne Wild Bluebell
Cologne English Pear & Freesia
Cologne English Pear & Freesia
Cologne Lime Basil & Mandarin Cologne
Cologne Lime Basil & Mandarin Cologne
Cologne Intense Myrrh & Tonka
Cologne Intense Myrrh & Tonka
Cologne Peony & Blush Suede
Cologne Peony & Blush Suede
Cologne Wood Sage & Sea Salt Cologne
Cologne Wood Sage & Sea Salt Cologne
Cologne Wild Bluebell Cologne - Zestaw zapachowy
Cologne Wild Bluebell Cologne - Zestaw zapachowy

Przeczytaj także

Obserwuj nas na instagramie