Uwielbiasz The Ordinary? Poznaj Salicylic Acid 2% Anhydrous

Jeśli chodzi o proste, rewolucyjne i skuteczne produkty do pielęgnacji skóry, marka The Ordinary zawsze staje na wysokości zadania. Jej nowy produkt, Salicylic Acid 2% Anhydrous, to tajna broń w walce o piękną skórę bez wyprysków i zatkanych porów. Zobacz, jak działa.

Czym jest Salicylic Acid 2% Anhydrous?

Serum Salicylic Acid 2% Anhydrous to bezwodny produkt o konsystencji oleju. Został  stworzony po to, by delikatnie złuszczyć skórę i odblokować pory. Choć niektóre oleje były wiązane z komedogennością i zatykaniem porów, nie powinno to być problemem w przypadku tego produktu. Salicylic Acid 2% Anhydrous jako nośnik wykorzystuje skwalan – lekki, niekomedogenny emolient. Zawarty w tej formule minimalizuje potencjalny dyskomfort związany z bezpośrednim działaniem kwasów.

Kosmetyk jest idealnym produktem dla osób posiadających wrażliwą lub suchą skórę oraz tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze stosowaniem kwasów (jak np. kwas salicylowy 2%). Serum nie zawiera glutenu, orzechów, substancji zapachowych, parabenów i olejów mineralnych. Jest wegańskie, a podczas jego produkcji nie ucierpiały żadne zwierzęta.

Jak działa ?

Serum delikatnie złuszcza skórę i pomaga odblokować pory.  Usuwa z nich też zanieczyszczenia: m.in. sebum, kurz i resztki kosmetyków, których obecność może prowadzić do powstania wyprysków. W efekcie pory są mniej widoczne, zmniejszają się zaczerwienienia, wyrównuje się koloryt skóry, a nierówności wygładzają się, dzięki czemu skóra staje się gładsza. Ryzyko podrażnienia jest tu minimalne – bezwodny roztwór kwasu salicylowego 2% jest łagodniejszy dla skóry (mimo to The Ordinary zawsze zaleca wykonanie testu punktowego). Jest to możliwe dzięki zastosowaniu emolientu (w tym przypadku wegańskiego skwalanu) oraz nawilżających poliglicerydów pochodzących z oleju słonecznikowego.

 

Jak używać Salicylic Acid 2% Anhydrous?

Serum Salicylic Acid 2% Anhydrous może być stosowane rano i wieczorem na czystą, suchą skórę. Można nałożyć cienką warstwę kosmetyku na całą twarz lub zastosować go punktowo na obszary, które wymagają troski. W klinicznych badaniach bezpieczeństwa wykazano, że Salicylic Acid 2% Anhydrous Solution od The Ordinary nie ma działania uczulającego, drażniącego i komedogennego. Nie powinno się go jednak nie używać go na skórę wrażliwą, podrażnioną i uszkodzoną. Nie należy go także łączyć z produktami zawierającymi: peptydy, kwasy bezpośrednie, retinoidy oraz witaminę C bezpośrednią lub etylowaną. Serum Salicylic Acid 2% Anhydrous może być stosowane rano i wieczorem na czystą, suchą skórę. Można nałożyć cienką warstwę kosmetyku na całą twarz lub zastosować go punktowo na obszary, które wymagają troski. W klinicznych badaniach

Jaki efekt daje Salicylic Acid 2% Anhydrous?

– pomaga złuszczać skórę, wspierając „pozbywanie się” martwego naskórka w naturalny sposób

– zmniejsza pory i pomaga pozbyć się z nich sebum

– sprawia, że skóra nabiera jednolitej tekstury, wygląda na wyraźnie gładszą

– dzięki bazie ze skwalanu zmniejsza ryzyko przejściowego zaczerwienienia, które czasem występuje przy stosowaniu kwasu salicylowego

 

Przeczytaj także

Obserwuj nas na instagramie