Rewolucja Caudalie: ochrona skóry i ochrona przyrody

Jeden z największych problemów świata beauty? Tony plastikowych opakowań po kosmetykach, które każdego roku trafiają na wysypiska śmieci i do morza. Francuska marka Caudalie, mając świadomość jak poważny jest to problem, zaangażowała się w szereg działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Od teraz jej bestsellerowy krem Vinosun Ocean Protect z filtrem przeciwsłonecznym chroni nie tylko skórę, ale także… rafę koralową.

Caudalie ochrona skóry

Caudalie: dba o skórę, dba o planetę

Marka Caudalie już kilka lat temu postawiła sobie ambitny cel: tworzyć produkty do pielęgnacji, których działanie przynosi spektakularne efekty, formuły są naturalne i pozbawionych szkodliwych substancji, a do tego zbudować markę kosmetyczną działającą w najbardziej zrównoważony sposób, jak tylko się da. Dowodem na to, że Caudalie nie uznaje kompromisów zarówno, jeśli chodzi o ochronę skóry, jak i o ochronę środowiska naturalnego jest właśnie krem Vinosun Ocean Protect. Nie zawiera oksybenzonu ani oktinoksatu, jego składniki są w wysokim stopniu biodegradowalne, a opakowanie przyjazne środowisku, bo w 100% nadaje się do recyklingu.

W trosce o morza i oceany

Już od 10 lat Caudalie należy do programu „1% for the Planet” i przekazuje 1% swoich obrotów organizacjom ekologicznym, pomagającym regionom świata najbardziej zagrożonym wylesianiem oraz tym, w których zagrożona jest bioróżnorodność. Dzięki marce do końca 2021 r. zasadzono 9 mln drzew, co pozwoliło nawet czterokrotnie zrekompensować jej emisję CO2. To sprawia, że Caudalie jest jednym z największym na świecie ofiarodawców z branży kosmetycznej. Ale na tym nie kończy się walka tej francuskiej marki o bardziej zrównoważone praktyki. W 2020 r. zebrała i poddała recyklingowi 600 ton tworzyw, powoli zmniejszając w ten sposób swój plastikowy ślad na Ziemi, a w ubiegłym roku, by działać jeszcze bardziej efektywnie, zainicjowała projekt ekologiczny 100% PLASTIC COLLECT. To ambitne przedsięwzięcie założyciele marki, Mathilde i Bertrand Thomasowie, współtworzą z pomocą Tristana Lecomte’a, założyciela Pur Project. Ma ono na celu zmniejszenie zanieczyszczenia oceanów tworzywami sztucznymi. Dlatego od tego roku wszystkie opakowania produktów Caudalie będą pochodziły z recyklingu, nadawały się do recyklingu lub do powtórnego użycia. Dzięki współpracy z Terracycle, nowatorską firmą z sektora recyklingu, recyklingowi będą podawane także wszystkie zużyte kosmetyki. Projekt 100% PLASTIC COLLECT pomoże marce jeszcze bardziej zmniejszyć ilość wytwarzanych przez nią odpadów tworzyw sztucznych. To nowatorskie i niezwykle ambitne przedsięwzięcie z dziedziny gospodarki o obiegu zamkniętym ma siedzibę w Tajlandii. Jego celem jest oczyszczenie oceanów i rafy koralowej z odpadów z tworzyw sztucznych, które następnie zostaną ponownie wykorzystane. Z pomocą miejscowej ludności Caudalie już udało się zebrać z plaż tyle tworzyw, ile zużywa w ciągu roku. A to dopiero początek!

Rewolucja w ochronie przed słońcem

Nowa formuła kremu Vinosun Ocean Protect Caudalie zapowiada prawdziwą rewolucję na rynku produktów do pielęgnacji skóry. Ten lekki, bezzapachowy krem o niewidocznej konsystencji i bardzo wysokiej ochronie SPF50+ nie tylko skutecznie chroni twarz i szyję przed promieniami UVA/UVB, ale również pomaga zredukować w środowisku morskim plastikowy ślad. Vinosun Ocean Protect to doskonały produkt sam w sobie. W składzie ma m.in. opatentowany przez Caudalie kompleks OPC i świerk, polifenole z pestek winogron i w 100% naturalną witaminę E. Stosowany codziennie zapewnia skórze niewidoczną ochronę. Ale to, co czyni go naprawdę wyjątkowym jest fakt, że jest nietoksyczny dla ekosystemu morskiego, do którego, jak wiadomo, trafia większość zużytych kosmetyków.

Przeczytaj także

Obserwuj nas na instagramie