Błędy w pielęgnacji, które warto wyeliminować

Przed nami Nowy Rok. Może warto zrobić także postanowienia urodowe? Poświęcamy pielęgnacji, zwłaszcza twarzy, dużo czasu i uwagi. Staramy się prowadzić zdrowy tryb życia i używać jak najlepszych kosmetyków. Mimo to nasze starania mogą nie przynieść pożądanych efektów. Dlaczego? Bo często popełniamy błędy w pielęgnacji, przez które nasza skóra wygląda gorzej, zamiast lepiej. Zobacz, co robisz nieprawidłowo i postaraj się jak najszybciej zamienić złe nawyki na dobre.Oto 7 błędów w pielęgnacji 7 błędów w pielęgnacji

Postanowienia noworoczne - 7 błędów w pielęgnacji, które warto wyeliminować

Błędy w pielęgnacji: 1. Wcieranie kremu w skórę 7 błędów w pielęgnacji

Wydaje się, że nałożenie kremu to najprostsza czynność na świecie. Bierzesz krem, nakładasz go punktowo w kilka miejsc na twarzy, rozsmarowujesz i… No właśnie – zaczynasz wcierać w przekonaniu, że dzięki temu produkt lepiej się wchłonie. Wcierając go, niepotrzebnie rozciągasz skórę, przez co traci ona sprężystość i jędrność. Oczywiście po jednej takiej nieprawidłowej aplikacji nic się skórze nie stanie, ale jeśli ten zły nawyk powtarzamy codziennie, skóra stanie się wiotka i szybciej pojawią się na niej zmarszczki. Kremy i olejki lepiej jest delikatnie wklepywać opuszkami palców. Dzięki temu nie narażamy skóry na dyskomfort, a i wklepywany produkt łatwiej dotrze do głębszych warstw niż wcierany.

Błędy w pielęgnacji: 2. Nieodpowiednie oczyszczanie skóry

Co się za tym kryje? Zarówno brak systematycznego złuszczania i oczyszczania, jak i nadmierne fundowanie skórze tych zabiegów. Obie te sytuacje są tak samo szkodliwe. Peeling sprawia, że pozbywamy się martwego naskórka, dzięki czemu skóra się odświeża, a substancje odżywcze z innych produktów pielęgnacyjnych łatwiej w nią wnikają. Dlatego warto zabieg ten regularnie robić. Ale nie za często. Pamiętajmy także o peelingowaniu całego ciała. Często skupiamy się tylko na pielęgnacji twarzy, a to błąd. Peeling jest prawdziwie detoksykującym i wzmacniającym zabiegiem, który pozostawia skórę niesamowicie oczyszczona, bardziej jędrną i napiętą.

Jaki produkt wybrać?

Talasso-scrub od Collistar to ujędrniający peeling do ciała z ekstraktem z wiśni, olejkami esencjonalnymi i sproszkowanymi pestkami wiśni. Nadzwyczajny, innowacyjny produkt, który łączy korzyści terapii talasso i skutecznych ujędrniających włoskich składników aktywnych. Natomiast mieszanka soli morskiej, czerwonej hawajskiej soli i sproszkowanych pestek wiśni wygładzają i oczyszczają skórę. Olej wiśniowy i ekstrakt z alg Padina Pavonica pomaga ujędrnić, wzmocnić wyrównać koloryt skóry.

Jak dodatkowo wzmocnić ten efekt od wewnątrz ? Takim rozwiązaniem są koktajle dietetyczne INNERBEAUTY Slim Beauty Shake Vanilla & Choco. Zawierają one specjalnie dobrane składniki odżywcze, które zastępując posiłek, nie tylko wspomagają redukcję masy ciała, lecz także wpływają na piękny wygląd skóry.

 

Błędy w pielęgnacji: 3. Używanie kremów nieodpowiednich do wieku

Nawet aplikowany z największym mistrzostwem produkt nie spełni dobrze swojej roli, jeśli nie jest odpowiednio dobrany do naszego wieku. Produkty nie bez powodu oznaczone są kategoriami wiekowymi – im kategoria wyższa, tym m.in. stężenie aktywnych składników jest większe, bo skóra 30-letniej kobiety ma inne potrzeby niż 50-letniej. Jeśli więc używamy np. kremu naszej mamy, dostarczamy skórze więcej substancji, niż potrzebuje, przez co sama przestaje je produkować i staje się bardziej podatna na szybsze starzenie.

Błędy w pielęgnacji: 4. Nieczyszczenie akcesoriów do makijażu

Kiedy ostatnio myłaś pędzle do pudru? A gąbki do podkładu? Nie znaczy to, że akcesoria te koniecznie trzeba umyć po każdym użyciu, ale już co 2–3 użycia na pewno. Na nieoczyszczonych pędzlach i gąbkach zostają resztki kosmetyków, a to wymarzone środowisko do namnażania się bakterii i zbierania się wszelkich zanieczyszczeń z powietrza. Używając np. nieoczyszczonej gąbki do podkładu, wraz z produktem przenosimy na twarz wszystkie zanieczyszczenia i drobnoustroje, które się na niej nagromadziły, narażając skórę na infekcje i pogorszenie jej kondycji.

Błedy w pielęgnacji: 5. Używanie przeterminowanych produktów

Jeśli myślisz, że kosmetyki to nie żywność i się nie psują, jesteś w wielkim błędzie. Kosmetyki także mają termin ważności oznaczony na opakowaniu. Ale uwaga – dotyczy on produktów nieotwartych i mówi, jak długo możemy trzymać w zapasach zamknięty kosmetyk. Po otwarciu czas przydatności produktów znacznie się skraca i np. dla kremu wynosi około 6 miesięcy, dla tuszu do rzęs – 3 do 4. Należy bezwzględnie przestrzegać tych terminów, zwłaszcza w wypadku kosmetyków o wilgotnej konsystencji, ponieważ mnożą się w nich grzyby i bakterie, które – przeniesione na skórę – mają na nią fatalny wpływ, sprzyjają infekcjom i mogą przyspieszyć procesy starzenia się skóry.

Błędy w pielęgnacji: 6. Spanie w makijażu

O tym grzechu urodowym napisano już całe tomy, ale wydaje się, że nigdy za dużo powtarzania tego samego hasła: zawsze, ale to zawsze zmywajmy makijaż przed snem. W nocy skóra ma odpoczywać i regenerować się. Jeśli pozostawiony na niej podkład czy puder blokuje dostęp tlenu, procesy te nie mogą się odbywać. Dodatkowo makijaż, na którym przez cały dzień zbierały się przeróżne zanieczyszczenia z powietrza, sprzyja namnażaniu się bakterii. Wszystko to sprawia, że skóra jest szara, zmęczona i traci jędrność.

Błędy w pielęgnacji: 7. Brak ochrony przeciwsłonecznej

Pomyślisz: „Znowu ta ochrona przed słońcem…”. Tak! Ponieważ jest to rzecz, która dla wyglądu i kondycji skóry ma kluczowe znaczenie i jeśli to zaniedbamy, nie pomoże nawet najlepsza pielęgnacja. Zawsze, czy latem, czy zimą, w dzień słoneczny czy pochmurny, powinniśmy chronić odkryte części ciała produktami z filtrem SPF, najlepiej 50+. Dlaczego? Wprawdzie na promieniowanie UVB najbardziej jesteśmy narażeni latem, ale UVA jest obecne przez cały rok, bez względu na pogodę, a co gorsza, przenika przez szyby i dociera do nas nawet, gdy jesteśmy w pomieszczeniu. Promieniowanie ultrafioletowe uszkadza komórki skóry, wysusza ją i przyspiesza procesy starzenia.

Idealny będzie UVA/UVB SPF 50 Invisible Sun Care Stick.

Nie zostawia śladów, gdyż jest w formie przezroczystego sztyftu!

Collistar, Talasso-scrub
Collistar, Talasso-scrub
INNERBEAUTY Slim Beauty Shake Vanilla & Choco
INNERBEAUTY Slim Beauty Shake Vanilla & Choco
Clarins, Invisible Sun Care Stick SPF 50
Clarins, Invisible Sun Care Stick SPF 50

Przeczytaj także

Obserwuj nas na instagramie