Letnia pielęgnacja z marką GLOV

Lato to szczególny czas nie tylko ze względu na beztroskę w powietrzu, lekkość ubrań i pogody, czy sezonowe smaki w kuchni. To także specjalny moment dbania o skórę i włosy, ze względu na zwiększoną obecność słońca. O czym warto pamiętać w pielęgnacji, aby zmniejszyć szkodliwe efekty działania promieni słonecznych?

glov pielęgnacja letnia

Zabezpieczona skóra to piękna skóra!

Nie ma od tego wymówek: filtry przeciwsłoneczne to konieczność! Na ich temat powstało wiele mitów i prawd, jednak lepiej ich używać niż nie – i to w wysokim faktorze (min. 30 SPF na ciało, a 50 SPF na twarz). Aplikację kremu rozpocznij co najmniej 20 minut przed wyjściem z domu i w razie potrzeby reaplikuj co kolejne 2-3 godziny (zwłaszcza, jeśli jesteś nad wodą, a Twój filtr nie jest wodoodporny).

Długotrwałe nawilżenie twarzy i ciała

Ok, wróciłaś już z plaży – i co dalej? Prawdopodobnie Twoja skóra jest co najmniej zarumieniona. Nanieś na nią panthenol lub inny produkt tego typu, który ukoi zmęczone słońcem ciało. Jednak doraźna pielęgnacja tuż po opalaniu to za mało – Twoja skóra wymaga teraz szczególnej troski w postaci zwiększonej regeneracji i nawilżenia. Pomoże Ci w tym nawilżająco-regenerujący krem do twarzy GLOV Skin Harmony. Naturalny skład, lekka konsystencja idealna na lato oraz możliwość stosowania na dzień i na noc tworzą 24-godzinny kompres łagodzący zmęczoną twarz.

Na koniec być może oczywista rzecz, ale warta głośnego wybrzmienia: zrezygnuj z długich, ciepłych kąpieli w okresie letnim. Godzinne wylegiwanie się w wannie zastąp krótkimi, częstymi, chłodnymi prysznicami. W ten sposób nie tylko unikniesz dodatkowych podrażnień, ale również będziesz cieszyć się zdrowym i jędrnym ciałem.

Wskazówka: peelingowanie ciała latem jest bardzo ważne, zwłaszcza przed aplikacją samoopalacza czy depilacją. Jednak nigdy nie rób tego na podrażnionej słońcem skórze – odczekaj z użyciem scrubu do momentu jej regeneracji!

Włosy muśnięte słońcem

Przyznaj – nie raz marzyłaś o delikatnie muśniętych słońcem, czyli lekko rozjaśnionych pasmach? Niestety razem z naturalnym rozjaśnianiem włosów przychodzi zmniejszona odporność na zniszczenia spowodowane promieniowaniem UV. Włosy stają się łamliwe, sztywne, suche i matowe. Jak więc się przed tych chronić? Podobnie jak w przypadku ciała – nawilżać! Po dokładnym umyciu szamponem pamiętaj o odżywce (dobrze sprawdzi się w tym przypadku metoda mycia OMO – czyli odżywianie-mycie-odżywianie). Minimum raz w tygodniu, warto zastosować maskę do włosów, która zawiera większe stężenie substancji aktywnych, najlepiej w parze z naturalnymi składnikami. Takim produktem jest regenerująca maska do włosów GLOV Hair Harmony. Nowoczesne substancje aktywne i naturalne, roślinne surowce sprawiają, że włosy będą gładkie jak tafla lodu.

Ponadto pamiętaj o:

  • delikatnym rozczesywaniu włosów (nie szarp ich na siłę),
  • jeśli wiążesz włosy, a latem pewnie robisz to częściej: używaniu grubych gumek typu scrunchies, najlepiej z bawełny, jedwabiu lub innych naturalnych materiałów,
  • suszeniu włosów bez suszarki, ale jednocześnie w domu, nie na zewnątrz (pomimo zachęcającej pogody),
  • w miarę możliwości zakładaniu czapki z daszkiem lub kapelusza w celu ochrony przed słońcem,
  • stosowaniu turbanu do włosów zamiast zwykłego ręcznika, ponieważ przyspiesza suszenie włosów i pomaga lepiej wchłonąć substancjom aktywnym podczas włosowego home SPA.

I teraz jesteś gotowa na podbój lata!

 

 

GLOV Skin Harmony nawilżająco-regenerujący krem do twarzy
GLOV Skin Harmony nawilżająco-regenerujący krem do twarzy
GLOV Hair Harmony Regenerująca maska do włosów
GLOV Hair Harmony Regenerująca maska do włosów
GLOV GLOV Hair Wrap Turban Pink
GLOV GLOV Hair Wrap Turban Pink

Przeczytaj także

Obserwuj nas na instagramie