Kosmetyki, które dbają o planetę

To, co oferuje nam natura, jest cenne, dlatego wiele kosmetyków opiera się na składnikach, które z niej pochodzą, ale ta relacja nie jest jednostronna. Coraz więcej firm kosmetycznych podejmuje działania na rzecz pomocy planecie, by bogactwo jej zasobów towarzyszyło nam przez długie lata. Poznaj marki, którym dobro planety nie jest obce, a ich działania wspierają inicjatywy ekologiczne.

kosmetyki, które dbaja o planetę

Caudalíe

Od 2012 roku marka należy do stowarzyszenia 1% for the Planet i wpłaca 1% swoich obrotów na rzecz organizacji ekologicznych zajmujących się sadzeniem drzew. Do końca 2021 roku zostanie dzięki temu zasadzonych ponad 8 mln drzew, co czyni CaudalÍe największym europejskim ofiarodawcą oraz największym światowym ofiarodawcą z branży kosmetycznej. Sadzenie drzew to szybki i skuteczny sposób ochrony środowiska, który zapewnia bioróżnorodność, ogranicza zmiany klimatyczne, wychwytuje CO² z atmosfery i wspiera lokalne społeczności.

Biotherm

Zgodnie z zobowiązaniami podjętymi przez firmę w ramach projektu Blue Beauty krem nawilżający Cera Repair Barrier Cream zawiera w 100% naturalne, odnawialne i biodegradowalne ekstrakty probiotyczne Life Plankton™, które stymulują regenerację skóry. Biotherm opracował również opakowania przyjazne środowisku. Plastikowa nakrętka jest w 100% z recyklingu, a szklany słoik wykonano w 25% ze szkła z odzysku, które nadaje się do ponownego przetworzenia.

Douglas Collection

Marka wciąż poszukuje najlepszych formuł dla swoich produktów. Tak, jak to miało miejsce 200 lat temu, kiedy jej założyciel, John Sharp, opracował recepturę swojego pierwszego wyrobu — mydła Saint Margaret, które nazwę zawdzięcza jego matce, Margaret Douglas. Kosmetyki Douglas nadal opierają się na naturalnych składnikach, a przy produkcji opakowań wykorzystywane są surowce z odzysku nadające się do powtórnego przetworzenia.

La Mer

Marka od ponad 15 lat wspiera działania na rzecz środowiska. W 2017 roku powołała do życia fundację La Mer Blue Heart Oceans, której celem jest zbieranie środków na ochronę mórz i oceanów. W kolejnych latach zaangażowała się w stworzenie strefy chronionej na obszarze LUSO Hydrothermal Field na Azorach oraz w posadzenie 400 tysięcy namorzynów na Karaibach. Do końca 2025 roku 75% opakowań La Mer będzie przygotowywanych tak, by można je było użyć ponownie lub poddać recyklingowi.

Mokosh

Jako producent kosmetyków naturalnych marka wdrożyła projekt #ZiemiaToDom, którego celem jest budowanie świadomości w zakresie ochrony przyrody i zrównoważonego rozwoju. Obejmuje on następujące inicjatywy: zmniejszenie emisji CO² przez optymalizację transportu, zamianę plastikowych akcesoriów do pakowania produktów na ich biodegradowalne alternatywy papierowe, zmiany w zakresie wykorzystania wody, możliwość zwrotu lub ponownego wykorzystania szklanych słoiczków po kosmetykach

Korres

DNA kompozycji wód toaletowych Korres bazuje na obfitości i różnorodności roślin Grecji oraz aptecznym doświadczeniu twórców kosmetyków. W misję marki wpisana jest ochrona i promowanie naturalnej, endemicznej, greckiej flory. Plantatorzy współpracujący z Korres wybierają idealny region uprawy dla każdego zioła, badając warunki klimatyczne i glebowe. Jednocześnie pracują nad ochroną zagrożonych ziół i utrzymaniem zrównoważonej roślinności.

Caudalie Resveratrol–Lift fluid liftingujący
Caudalie Resveratrol–Lift fluid liftingujący
Caudalie Oczyszczanie Woda Rozświetlająca
Caudalie Oczyszczanie Woda Rozświetlająca
Krem nawilżający Cera Repair Barrier Cream
Krem nawilżający Cera Repair Barrier Cream
Mydło Saint Margaret Honor
Mydło Saint Margaret Honor
Makijaż twarzy Large Powder Brush
Makijaż twarzy Large Powder Brush
Blue heart Cream La Mer
Blue heart Cream La Mer
Mokosh  Anti-Aging Facial Cream
Mokosh  Anti-Aging Facial Cream
korres  woda toaletowa Oceanic Amber
korres  woda toaletowa Oceanic Amber

Przeczytaj także

Obserwuj nas na instagramie