Instagramowe konta beauty, które warto śledzić

Kochasz świat beauty, interesujesz się nowościami i nie przeoczysz żadnego świeżego trendu? Jeśli odpowiedziałaś trzy razy tak, a twoje główne źródło wiedzy i inspiracji jest w sieci, to dobrze trafiłaś. Oto najciekawsze instagramowe konta beauty, które warto śledzić.

Instagramowe konta beauty, które warto śledzić

1. Pat McGrath @patmcgrathreal

Tej pani nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jedna z najlepszych wizażystek na świecie. Od lat związana z branżą beauty i fashion. Chyba nie ma dużego domu mody, który nie korzystałby z pomocy Pat podczas fashion weeków. Na jej profilu zobaczymy trendy, okładki najlepszych magazynów z makijażami by Pat, kulisy sesji z gwiazdami oraz retro inspiracje. W 2019 roku znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych osób magazynu Time oraz jest pierwszą wizażystką, która została brytyjską damą.

 

2. Chris Appleton @chrisappleton1

Przystojny Brytyjczyk z blond czupryną jest jednym z ulubionych fryzjerów gwiazd w Hollywood. Jego stylizacje pokochały Ariana Grande, Katy Perry, Kim Kardashian i Jennifer Lopez. Zresztą niesamowita fryzura J.Lo na koncercie podczas Super Bowl to właśnie jego zasługa. Na profilu jest dużo zdjęć samego Chrisa (ale umówmy się, jest na co popatrzeć), gwiazd za kulisami sesji, porad fryzjerskich i „światowego” życia w L.A. Miła odskocznia od rzeczywistości.

3. Gel Cream @gelcream

To konto dla prawdziwych estetów. Każde zdjęcie to piękny, minimalistyczny kadr z kosmetykiem. Całość wygląda jak album z fotografią artystyczną. Na profilu nie ma reklam i sponsorowanych opinii. Co ciekawe twórczyni profilu to artystka reprezentowana prze znaną agencję ART Department. Polecamy!

4. Beauty False @beauty.false

Koniec z kompleksami podsycanymi przez idealne fotografie gwiazd i influencerek. Beauty False z detektywistycznym zacięciem tropi wszystkie przeróbki zdjęć na profilach celebrytów. Zdziwisz się jak dużo retuszu (często wręcz absurdalnego) nanoszone jest na zdjęcia. Idealna skóra bez porów, kształty niczym z antycznych rzeźb? To nie do końca jest prawdą. Konto dorobiło się już ponad 1,2 mln followersów, a o działaności Beauty False pisano m.in. w Vogue. Warto zobaczyć i wiedzieć, że nie ma ludzi idealnych.

5. Michelle Lee @heymichellelee

Redaktor naczelna urodowego magazynu Allure. Tytułu kultowego i dobrze znanego wszystkim beauty freakom. Michelle to dziennikarka i specjalistka w branży kosmetycznej. Na profilu pokazuje nowości, swoje poranne i wieczorne „rutyny” oraz inspiracje ze świata manicure. Rzetelnie prowadzony profil, z którego dowiemy się o nowościach. I to nie tylko w dziedzinie preparatów, ale także akcesoriów (rollery i masażery). Miłym przerywnikiem podczas scrollowania są piękne okładki magazynu Allure.

 

Przeczytaj także

Obserwuj nas na instagramie